משרד עורכי דין
072-2322449
Get Adobe Flash player
לייעוץ או תיאום פגישה

*

*

*

שאלות נפוצות

תגיות: 

הדיון הזה מכיל 0 תגובות, ויש לומשתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  admin לפני 6 שנים, 4 חודשים.

מוצגים 1 פוסטים (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    פוסטים

admin
    מנהל ראשי

1. אני עובד מזה שלוש שנים. מקום החברה משתנה למקום שיהיה בין 2-3 אוטובוסים. האם מדובר בהרעת תנאים?

בהחלט כן, הפסיקה קבעה כי שינוי מקום מגורים המכריח את העובד לזמן נסיעה רחוק יותר, מהווה הרעת תנאים לכל עניין ודבר.

2. אני עובדת בחברה מזה מספר שנים. אני עובדת גם ימי שבת ומקבלת עליהן 150% בהתאם לחוק. אלא שהמעביד לא מחשיב את השעות האלו לצורך שאר הזכויות הפנסיוניות. האם הוא צודק?

שעות שבת בפני עצמן אכן נחשבות לצורך הזכויות הפנסיוניות אולם רק בשוויין הרגיל קרי 100% ולא 150%.

3. אני מועסק בחברה מזה 10 שנים ומרגיש שמיציתי. האם אני יכול להתפטר ולקבל פיצויי פיטורים?

על פניו לא. יחד עםזאת, סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים קובע כי כל הסכומים שהופרשו לקרן הפנסיה, כולל את מרכיב הפיצויים, שייכים לך.

4. שלום רב, אנחנו מעסיקים עובדת סיעודית לאימי. האם אני צריך לשלם לה תשלום לקרן פנסיה?

בהחלט כן. עובדת סיעודית הינה ככל עובדת וזכאית לכל הזכויות בדין.

5. עברתי מקום עבודה לפני כחצי שנה, לאחר שהסתכסכתי עם המעסיק הקודם. מאז המעסיק מתקשר למעסיקים פוטנציאלים ומלכלך עליי. מה אני יכול לעשות?

בשנים האחרונות, תוקן החוק וגם תביעות בגין לשון הרע נתבעות בבית הדין לעבודה. צריך להגיש תביעה נגד המעסיק.

6. סיימתי את עבודתי אצל מעסיק לפני כחודשיים אולם המעסיק טרם העביר לי פיצויי פיטורים, תוך כמה זמן הוא אמור לשלם לי?

בהתאם לדין, המועד לתשלום פיצויי פיטורים הוא 15 יום לאחר סיום יחסי עובד מעביד.

7. חזרתי למקום עבודתי לאחר הריון, אולם ראיתי ששינו לי את מהות התפקיד. אומנם שכרי לא נפגע אולם מדובר בתפקיד נחות יותר. מה עליי לעשות?

הפסיקה קבעה כבר כי גם פגיעה במעמדו של עובד מהווה הרעת תנאים לכל עניין ודבר

8. במהלך עבודתי אצל המעסיק שלי, נודע לי כי בכוונתו לבצע פעולה, אשר מהווה עבירה בהתאם לחוק בשל בקשתו של לקוח. פניתי אל המעסיק, אולם הוא לא מתכוון לחזור בו מהפעולה. האם אני יכולה לפנות לגורמים חיצוניים? האם המעסיק יוכל לפטר אותי?

בהתאם לדין, עובד אשר מגיש תלונה בשל עבירות של מעביד, מוגן בפני פיטורים. צריך רק לוודא כי הדברים מבוססים אחרת, יהיו למעביד עילות אחרות כנגדך.

9. לאורך כל תקופת עבודתי לא קיבלתי הסכם העסקה. האם אני יכול לתבוע את המעסיק?

בהחלט כן. חוק הודעה לעובד קובע כי על המעביד להעביר לך הודעה עם תנאי העבודה שלך. אני רוצה להבהיר שלא חייב להיות הסכם העסקה אלא הודעה. הפיצוי בגין אי מילוי החוק הוא עד 15,000 ש"ח

10. התחלתי עבודה חדשה לפני שנה אולם המעביד התחיל להפריש לי לקרן הפנסיה רק לאחר חצי שנה. האם זה חוקי?

החוק אכן קובע כי על מעביד להפריש לאחר 6 חודשים אלא אם יש לעובד קופה קודמת. אם הייתה לך קופה קודמת המעביד צריך להפריש בגין היום הראשון.

מוצגים 1 פוסטים (מתוך 1 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.