משרד עורכי דין
072-2322449
Get Adobe Flash player
לייעוץ או תיאום פגישה

*

*

*
זכויות יוצרים

בימים אלו, אנו מתחילים שיתוף פעולה עם משרד עוה"ד של אחז אגם, לצורך שמירה על זכויות היוצרים של הצלמים באתר.

כידוע לכם, במצב העניינים כיום, כאשר האינטרנט פרוץ לכל, יכול כל אדם, להיכנס לאינטרנט ולהוריד את התמונות, בהן השקעתם עבודה רבה, ולשים אותה באתר מטעמו, לא משנה מה טיבו, ומה תוכנו של האתר.

לרוב מדובר בפגיעה בפרנסה של כולנו: תמונות אשר עבדנו, ערכנו, ישבנו, השקענו, מופיעות באתרים שונים. הדבר גורם לפגיעה במספר רמות:

ראשית, אדם אחר עושה שימוש בעבודה שעשינו מבלי לטרוח ולשלם לנו על העבודה שנעשתה.

שנית, שימוש רב בתמונה גורם לזילות של התמונה, ולמצב בו לא נוכל למכור בעתיד את התמונה שכן נעשה בה שימוש.

שלישית, לא תמיד ברצונכם כי תמונותיכם ישויכו לנושאים, של בטוח שאתם תומכים בהם או רוצים להיות שותפים להם.

לעניין זה יאמר כי אפילו קרדיט על צילום התמונה, אינו מופיע במקום שאליו "נלקחה" התמונה, וכך קורה שאדם אחר זוכה לקרדיט מלא על עבודות שלנו.

אם כן, מה עושים? האתר יצר שיתוף פעולה עם משרד עוה"ד של אחז אגם.

עו"ד אחז אגם, ייצג בעבר את חברת Gettyimages העולמית, וניהל עבורה חלק מפרויקט המניעה, נגד פגיעה בזכויות היוצרים של החברה.

כיום, מייצג עו"ד אחז אגם, את הגופים המובילים בשוק לעניין זה, את חברת א.ס.א.פ קריאייטיב, אשר מייצגת בישראל את גופי התמונות הגדולים בעולם: Shutterstock, Fotolia, Alamy, Stockfood, ועוד'.

את חברת פונטביט בע"מ, יצרנית הפונטים המובילה בישראל.

את חברת 012 סמייל טלקום בע"מ, ספקית האינטרנט הטלפון והשיחות לחו"ל ועוד גופים רבים וטובים בתחום.

כמו כן, מייצג משרדו של עו"ד אחז אגם את אתר Imagerights המתמחה באיתור הפרות של זכויות יוצרים וטיפול כנגד מפרים בארצות רבות בחו"ל.

משרד עו"ד אחז אגם, מציע שירות כולל, בו הם מאתרים את הפרות זכויות היוצרים, פועלים מול המפרים ודואגים לגביית כספים מהם בגין ההפרות לרבות הגשת תביעות לבתי משפט.

לעניין איתור ההפרות פועל המשרד באמצעות תוכנה מיוחדת הפועלת על גבי האינטרנט.

לאחר איתור ההפרה נשלחים מכתבי התראה למפרים בהם נדרשים המפרים להימנע מהפרות נוספות ולשלם פיצוי. כנגד מפרים שאינם נענים לדרישה, מוגשות ככל שמוסכם על כך עם הצלם תביעות (כאשר חובות כאמור הינם ברי גביה ומצדיקים את הוצאות הנלוות).

מאבק זה טומן בחובו, הן הגנה על הקניין הרוחני והם מרכז רווח בפני עצמו, שכן במקרים רבים הוא מניב הכנסות משמעותיות מהמפרים.

לתשומת ליבכם, בהתאם לחוק זכויות יוצרים, בית משפט יכול לקבוע לצלם עד 100,000 ₪ בגין כל הפרה.

יובהר כי המשרד פועל גם במקרים בהם לצלמים ידוע על הפרות של זכויותיהם, והם מעוניינים בנקיטת פעולות על מנת למנוע הפרת הזכויות.

למען הסר ספק, המשרד פועל בשיתוף פעולה מלא עם בעל הזכויות, כאשר יחדיו נקבעת אסטרטגיה כיצד לפעול מול כל גוף, ולא ננקטים צעדים חד צדדים ללא שיתוף מלא של בעל הזכות בקביעת בדרכי הפעולה.

ככל שירצה הצלם, ניתן יהיה לחפש הפרות של זכויות גם בחו"ל.

ברור כי אין לכל אחד ואחת מאיתנו, באופן עצמאי, את הרצון ו/או היכולת להתחיל ולרדוף אחרי הפגיעות המתמשכות בזכויותינו. כאן יש לנו הזדמנות אמיתית, לעשות שימוש במשרד שזו מומחיותו, וכאשר דרך האתר, כבר התאגדנו על מנת לנקוט בפעולות של ממש כנגד מפרים.

שיטת העבודה הינה REVENUE SHARING, קרי חלוקה ברווחים מהכספים שיגבו מהמפרים בלבד, ללא צורך, ככל שהדבר אינו כולל תביעה משפטית, כל הוצאה כספית מטעם הצלם.

יובהר כי משרד עו"ד אחז אגם, מפעיל תוכנות יקרות על מנת לאתר הפרות באינטרנט.

לאחר מציאת ההפרה מפעיל המשרד מערך לוגיסטי שלם שמטרתו לגלות את ההפרות, להביא את ההוכחות המתאימות ולגבות את הכספים.

המשרד מטפל בכל הפניות והמשא ומתן שיתנהל אל מול מפירים עד לסיום העניין וגביית הכספים ככל שתתאפשר.

כל ההוצאות הללו מוטלות על המשרד, עוד בטרם נגבו הכספים, כאשר קיימים מקרים בהם, לאחר הפעלת המערך השלם, לא ניתן לגבות כספים מהמפר.

יצוין כי אם וככל שיוסכם על הגשת תביעות בבתי המשפט כנגד מפרים, סכום אגרות בית המשפט בלבד, משולם בהתאם לדין, על ידי בעל הזכויות, כאשר אגרה זו מוחזרת לבעל הזכויות מכל סכום שמתקבל מהמפר.

מדובר בשירות מדרגה ראשונה, אשר ניתן לצלמים באתר, וכאשר כאמור לעיל, מהווה מקור הכנסה משמעותי ביותר, אשר לעיתים קרובות, אף מעפיל על מכירות התמונות עצמן, ובמצב הנוכחי, כאשר מכירת תמונות איננה מקור הכנסה משמעותי אצל רבים מאיתנו, מדובר בתוספת משמעותית.

יותר מהכל, מדובר באמירה חד משמעית, כי לעבודה אותה אנחנו מבצעים יש משמעות של ממש, ולא יעלה על הדעת, כי כל בונה אתרים, יקח את ההשקעה הרבה אותה השקענו בתמונות, ויעשה בה שימוש תוך התעלמות מוחלטת מאיתנו.

אנו מזמינים את כל אחד ואחת מהצלמים המופיעים באתר, לאשר לנו להתחיל לפעול בשמם על מנת להפסיק את הפגיעה המתמשכת בזכויות היוצרים שלנו.